Perşembe , 27 Kasım 2014
Son Yazılar

Emekli Maaşı Hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

Emekli maaşı hesaplama konusu, oldukça kapsamlı ve dikkat gerektiren bir konudur. Öncelikli olarak tüm bilgilerin bilinmesi ve bu bilgilerin hesaplama orantıları ile doğru olarak kullanılması çok önemlidir. Her şeyde önce, SGK tavan tutarı hakkında bahsedelim. Siz, bu tavan tutarına kadar sigorta ödemeleri almış iseniz, ancak bu tavana göre emekli maaşı alırsınız. SGK prim tavanını aşmanız, daha fazla emekli maaşı alacağınız anlamına gelmez.  

Sponsorlu Bağlantılar

Emekli olmayı isteyenler, süresi dolanlar ve memurlar çalışma süreleri, düzenli olarak SGK primlerinin ödenmesi gibi bir çok unsura göre ne kadar maaş alacaklarını belirlerler. Alacağınız maaş tutarının ve ikramiye oranlarının hesaplanması için bazı temel unsurlar söz konusudur. Bu konuda ki unsurlar, derece, kademe, hizmet yılınız, aylık tarihiniz gibi temel konulardır. SGK tarafından oluşturulan ve aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabileceğiniz platform, sizlere emekli maaşı hesaplama konusunda fazlası ile yardımcı olacaktır. Ayrıca, eğer makam sahibi olarak görev yapmış iseniz; Makam Temsil Görev Tazmiat göstergesine sahip iseniz, linkten ulaşacağınız ekranda ki Makam, temsil ve görev tazminatı gibi kısımları da doldurmanız gerekmektedir. Eğer, bu kısımlar hakkında bilgi sahibi değil iseniz, ünvan kısmını doldurmanız yeterli olacaktır.

SGK tarafından sunulan platform içerisinde var olan sistem, sizin gireceğiniz bilgiler doğrultusunda elde edilen hesaplamalara göre size ne kadar maaş alacağınızı ve ikramiye gibi konularda ki miktarları sunar. Bu nedenle, program tarafından sizden istenilmiş olan bilgileri doğru bir şekilde girmeniz, eksiksiz olarak doldurmanız alacağınız kesin tutarları öğrenmeniz için oldukça önemlidir. Zira, ufak bir tarih ya da bilgi hatası, maaşınızın farklı tutarlarda hesaplanmasına neden olabilir. Memurlar için özel hizmet aylığı, temel aylık ve taban aylığı, kıdem aylığı bunlara ek olarak makam aylığı gibi tüm ikramiye bilgileri taban olarak sunulur. Bu bilgilerin ışığında toplam ve diğer net tutarlar program tarafından sizlere sunulur.

Ayrıca, şunu da belirtmek isteriz 70-686 ki; aşağıda sizlere sunduğumuz adreslerin yani devlet tarafından verilen adreslerin dışında ki siteler üzerinden sorgulama yapmayınız. Kişisel bilgilerinizi, devlet ile bağlantısı olmayan platformlarda asla kullanmayınız.

Emekli Maaşı Hesaplama İçin Adresler

1) Emekli maaşı hesaplamak için buraya tıklayınız. Buradan bilgilerinize göre sorgulama yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yorum
  1. 2014 5 .ayında gunum doluyo ne kadar maas alırım

Reklam Gizlilik Politikası
SSKSorgu.Net'in T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan SSKSorgu Net sorumlu değildir. |